Наши телефоны:
(096) 439-96-67
(063) 195-91-90
(099) 358-46-68
— давайте дружить

Кривий Ріг - багатогранний!

Города в туре:

Кривой Рог

Даты и стоимость

Даты тура Стоимость Дней Занятость
Впишите дату 70 грн Дней Занятость

 

Программа тура

1 день

Проспект Карла Маркса

Завжди був центральною вулицею спочатку містечка Кривого Рогу, а потім і міста. Перша назва – вулиця Поштова. Найдавніша вулиця міста. У 50-х XIX ст. почалася забудова першими у містечку Кривий Ріг кам'яними двоповерховими будинками. Розвитку набула з початком промислового видобутку руди. У 1913 році розташовувалося 113 торговельних закладів, існував кінотеатр «Колізей», сквер і пам'ятник Олександру II. Перетворена на культурний і комерційний центр міста.

У роки Громадянської війни отримала назву вул. Народної свободи. На початку 1920-х повернуто назву вул. Поштова. З 1920-го року називалася вже вул. К. Маркса. Розташовувалися тут кінотеатр ім. Леніна, будбанк, редакція газети «Червоний гірник», спортклуб, магазини. Зруйнована під час окупації та боїв у лютому 1944 року. Відбудована у 1950-х роках.

На ній розташовано багато цікавих історичних і культурних об'єктів міста.

Парк газети «Правда»

Парк культури і відпочинку, що має площу 36 га. Тут розташований один і символів міста - човникова станція. Зведена вона у стилі сталінського ампіру у середині ХХ століття. Її розташування при злитті двох річок додає особливої пейзажності і вона чудово проглядається з усіх боків. Човникова станція є улюбленим місцем відвідування молодят під час весільних прогулянок. і міст через колишнє русло р. Саксагань так і зветься «Міст закоханих».

Геологічний скансен

Геопарк під відкритим небом. Тут розміщені фрагменти гірських порід, піднятих з надр Кривбасу місцевими залізорудними підприємствами п'яти гірничозбагачувальних комбінатів. Геопарк має форму сонця з променями, де кожен із променів представляє собою багатства надр окремих комбінатів. Тут є можливість пізнати геологічну історію нашого краю.

Георгіївська дзвіниця

Її будівництво було розпочато у травні 2008 року, закінчено у жовтні 2009 року. Висота дзвіниці - 51 метр, вона є однією з найвищих будівель міста. Дзвіниця складається з п'яти ярусів. На 35-метровій відмітці розміщенні 9 дзвонів загальною вагою близько 3,5 т. Вище, на висоті 37 метрів збудований оглядовий майданчик. Тематика розписув середині дзвіниці – воєнно-історична.

Вхідний портал Саксаганського дериваційного тунелю

Саксаганський тунель є унікальною гідротехнічною спорудою, що являє собою підземну річку, закопану на глибину від 31 до 63 м. Подібних споруд немає в Україні. Тунель проходить під житловою зоною міста. Тунель створений з метою відведення води річки Саксагань від великих запасів залізної руди колишнього рудника ім. Кірова. Споруджувався як гірнича проходка. Так ріка Саксагань наразі впадає в ріку Інгулець на 1,5 км нижче від природного гирла. Довжина тунелю складає 5322 м, діаметр тунелю 3,5 м. Тунель введений у дію у 1957 році та розрахований на експлуатацію на наступні 150 років. Для збору води до тунелю збудоване останнє за течією річки Саксагань – Дзержинське водосховище. На поверхні тунель має вхідний і вихідний портали, які складаються з башт, всередині яких встановлена шлюзова конструкція регуляції пропуску і випуску води.

Пам'ятник загиблим шахтарям

Пам'ятник споруджено на честь шахтарів, які загинули під час проведення перших технологічних вибухових робіт із штучним погашенням виробленого простору верхніх горизонтів на шахті ім. Профінтерна 1 травня 1934 року. Встановлений пам'ятник у 1935 році, реконструйований у 1979 році.
Поруч з пам'ятником нещодавно встановлена дошка слави видатних працівників рудника «ЄВРАЗ Суха Балка».

Провали ш. Орджонікідзе

 

Провальні ландшафти Кривого Рогу – це унікальні явища, які виникли внаслідок обвалення верхніх підземних горизонтів шахт. Загальна площа проваль Кривбасу складає 3,4 тис. га. Провалля поблизу шахти ім. Орджонікідзе утворилися у червні 2010 року. Провалля мають площу 16 гектар та глибину до 80 метрів. Провалля шахт Кривого Рогу в таких розмірах і своєму різноманітті не зустрічаються більше ніде в Європі і тому мають для індустріального туризму особливе значення.

3D-відеогалерея міського історико-краєзнавчого музею (за окрему плату – 10 грн.)

 

3D відеогалерея розташована у павільйоні під найбільшим у Європі квітковим годинником. По колу самого павільйону за склом розміщені стенди з фотографіями, експонатами та інформацією про кожен район міста. Також на окремій площі представлені фотографії старого містечка Кривий Ріг та фотогалерея найпривабливіших проектів розвитку міста у майбутньому. У самій відеогалереї демонструються у 2D та 3D форматі фільми про Кривий Ріг, його історію та сучасний розвиток. На стінах під штучним освітленням демонструються фотографії найбільш видатних об'єктів міста.

Пам'ятник «Козак Кривий Ріг»

 

Встановлений у 2011 році. Одна з найпопулярніших новостворених пам'яток міста. Пам'ятник присвячений запорізькому козаку Рогу – реальній особі, що за легендою, у 60-70 роки ХVІІ століття обирався кошовим отаманом Запорізької Січі. На схилі літ хоробрий козак Ріг побудував для себе оселю саме на тому місці, де Інгулець зливається із Саксаганню. А оскільки в боях позбувся він правого ока, прозвали його в народі «кривим». Йшли роки, навколо хати козака почали з'являтися інші оселі. Згодом тут виросло поселення під назвою – Кривий Ріг. Скульптурна композиція висвітлює ту мить, коли козак Ріг зійшов з коня на кручах степової річки Саксагань у тому місці, де вона впадає в Інгулець. Пам'ятник відлито у бронзі та встановлено на постаменті, зробленому із брили криворізького природного каменя. Висота пам'ятника разом із постаментом 5,3 м.

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
Фото
Максимальный размер файла: 500 КБ.
Разрешённые типы файлов: png gif jpg jpeg.
Изображение должно быть меньше 3000x5000 пикселей.
CAPTCHA на основе изображений
Введите символы, которые показаны на картинке.

Заказать тур

Кривий Ріг - багатогранний!
+380
Закрыть

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поиск тура
от1900 грн
Кишинёв, монастыри Молдавии, молдавские вина!
Популярные направления

Новые комментарии

Последние отзывы
Екатерина
Дата публикации: 06.28.15

Недавно ездила в замечательній тур « В поисках приведений» с туроператором Сикл Вєй. Очень понравилось!!! Организация тура просто супер, нет притензий, так как экскурсионная программа...

Ирина Самолюк
Дата публикации: 06.28.15

Мне очень понравилась Винница!!!! Спасибо Силки Вей за организацию поездки!!! Было много интересных экскурсий, особенно впечатлил «Ретро музей». На счет фонтанов скажу, что это стоит раз увидеть...

Yana
Дата публикации: 08.17.15

Хочу поблагодарить сотрудников компании "Silky Way" за отличный тур, за отличный выходной день. Понравилась организация тура, особая благодарность менеджеру Анне за интересную экскурсию...

 

  •    

Вход на сайт